Aranżacja małych wnętrz – meble wielofunkcyjne

Jak urządzić małe wnętrza?

To pytanie zadaje sobie każdego dnia tysiące osób, i to właśnie z tym problemem najczęściej udajemy się do specjalistów, czyli do projektantów wnętrz. Bo faktycznie, projektowanie wnętrz o małych metrażach jest bardzo problematyczne kilku przyczyn. Przede wszystkim z uwagę na panującą obecnie modę, która proponuje pomieszczenia o dużej przestrzeni, pozbawione jakichkolwiek zbędnych gabarytów czy dodatków. Jest to tak zwany styl minimalistyczny, często określany również nowoczesnym, który na pozór (ale tylko na pozór) wydaje się niemożliwym do osiągnięcia w przypadku małych wnętrz. Drugim utrudnieniem w przypadku aranżacji wnętrz jest kłopot z tym, gdzie ulokować mnóstwo szpargałów – ubrań, teczek, książek i innych.

Aranżowanie małych wnętrz „na własną rękę” zwykle kończy się tym, iż każdy kąt pomieszczenia jest szczelnie zapchany, a całość sprawia wrażenie dużego chaosu i bałaganu. Tymczasem wcale tak nie musi być, a rozwiązań jest doprawdy sporo. Jednym z nich są meble wielofunkcyjne. Jak się okazuje, projektanci i producenci meble doskonal znają rynek i wiedzą, z jakimi problemami borykają się ich potencjalni klienci, dlatego też postawili oni na meble wielofunkcyjne, które w ostatnich latach cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Jakie to meble?

Jak sama nazwa wskazuje, można je wykorzystać na wiele sposobów. Przykładem może być prosta ale bardzo elegancka sofa, świetnie odpowiadająca rygorom współczesnej mody, którą jednak w bardzo prosty sposób można przekształcić w piętrowe łóżko. Innym przykładem może być prosta meblościanka, która posiada przesuwaną ściankę. Ścianka może odgradzać inną strefę pomieszczenia, na przykład kuchnię czy sypialnię, a dzięki temu, iż posiada obrotowy blat, wciągu dnia może sprawdzić się dodatkowo jako biurko czy miejsce do pracy.

POLECAMY: projektowanie wnętrz piła