Białe wnętrza – dlaczego warto?

Projektowanie i urządzanie własnych wnętrz może być wspaniałą zabawą, ale może być prawdziwą udręką, zwłaszcza dla osób, które są właścicielami niewielkich pomieszczeń. Projektowanie małych wnętrz od dłuższego już czasu stanowi prawdziwy problem dla wielu ludzi, a niemałą rolę odgrywa również moda, panująca w świecie projektowania wnętrz, która opiera się na zasadzie minimalizmu- duża przestrzeń, minimalna ilość jakichkolwiek przedmiotów, zero zbędności, prostota. Jak tego dokonać w niewielkich mieszkaniach?

Oczywiście dziedzina, jaką jest projektowanie wnętrz ma swój sposoby również i na to, a fachowi projektanci z pewnością upora się z powyższym problemem. Ale nie każdy chce od razu zatrudniać fachowca i pokrywać stosunkowo wysokie koszty usług projektantów wnętrz. Dlatego też zamieszczamy kilka praktycznych porad i rozwiązań, z których można czerpać inspiracje i które można z powodzeniem zastosować we własnych wnętrzach.

POLECAMY: projektowanie wnętrz piła

W tym artykule chcieliśmy szczególną uwagę poświęcić kolorystyce, jaka powinna dominować w przypadku niewielkich wnętrz. W bardzo komfortowej sytuacji są tu osoby, które uwielbiają biel, ponieważ jest to wręcz idealny kolor dla małych pomieszczeń. Biel przede wszystkim optycznie powiększa wnętrza, co sprawia, iż mamy wrażenie, że są większymi, niż są w rzeczywistości. Dodatkowo biel bardzo rozjaśnia, co jeszcze bardziej potęguje efekt optycznego powiększenia. Wbrew powszechnej opinii, białe pomieszczenia wcale nie sprawiają wrażenia sterylnych i nie przypominają sal szpitalnych.

Osoby, które jednak nie przepadają za białymi ścianami, podłogami, czy sufitami, mogą postawić na kontrast. Biały to kolor uniwersalny i neutralny – można do niego dopasować każdy inny. Odpowiednio silny kontrast i prawidłowo zachowane proporcje zadowolą nawet najbardziej wybrednych.