Jakość balustrad

W przypadku wyboru balustrad nie można zapominać o ich jakości. Jakość wykonania oraz jakość zastosowanych materiałów będzie miała olbrzymi wpływa przede wszystkim na długość użytkowania balustrady. Z tego powodu nie można skupiać się jedynie na walorach estetycznych w przypadku wybierania balustrad. Równie istotne jest wybieranie balustrad, których zadaniem jest zapewnienie długiego okresu użytkowania. W ten sposób można znacznie zmniejszyć koszty, które będą związane z koniecznością wymiany balustrad. W przypadku balustrad, które znajdują się poza budynkami trzeba wybierać przede wszystkim takie, które są w stanie zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych. W przypadku klientów indywidualnych ma to znaczenie, gdy wybiera się balustrady między innymi do zastosowania na balkonach czy na tarasach.

Do najbardziej odpornych na działanie warunków atmosferycznych  materiałów zaliczana jest przede wszystkim stal nierdzewna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest ona  przy zastosowaniu odpowiednich warunków bardzo odporna na działanie korozji, która może być powodowana między innymi ze względu na działanie deszczu czy śniegu. Istotne jest również działanie zmiennej temperatury oraz przede wszystkim niskiej temperatury. Bardzo negatywnie oddziałuje również na poszczególne materiały wilgoć. Rdza jest w stanie całkowicie naruszyć konstrukcję balustrady.

Z tego powodu przy balustradach zrealizowanych ze stali nierdzewnej nie ma problemu związanego z sytuację, w której balustrada straci swoje właściwości, a co za tym idzie nie będzie spełniała we właściwy sposób swojej funkcji zabezpieczenia użytkowników, co oczywiście może prowadzić do wielu poważnych wypadków.