Schody drewniane

Pomimo ogromnej dostępności różnych materiałów wykończeniowych, nadal wielką popularnością cieszy się drewno. Stosuje się je zarówno do wykończenia podłogi, stolarki okiennej, jak też do budowy schodów. W wielu miastach, gminach nadal obecne są zakłady stolarskie, które mogą wykonać schody na indywidualne zamówienie.

Takie właśnie oryginalne schody naszego pomysłu, mają najwięcej uroku. Z drewna można budować schody praktycznie o każdym kształcie i formie. Dzięki temu można je dopasować do każdego pomieszczenia, a obecna moda wymusza na nas sytuowanie schodów właśnie w otwartych pomieszczeniach. Projektanci bowiem coraz rzadziej przewidują miejsce na schody w specjalnie odseparowanej klatce schodowej. Drewnem z którego można wykonać tą konstrukcję może być dosłownie każde. Dąb, brzoza, jesion oraz gatunki egzotyczne doskonale nadają się do budowy schodów.

Pamiętajmy, jednak by takie drewno, miało przynajmniej drugą klasę trwałości. Oczywiście przed zamontowaniem drewno należy wysuszyć i odpowiednio oczyścić z sęków, czy innych uszkodzeń. Pamiętajmy, by na jakości drewna nie oszczędzać. Najlepiej nabyć takie i zaimpregnować jest takim preparatem, który wykazuje dużą odporność na ścieralność. Schody są bowiem miejscem często uczęszczanym przez wszystkich niemal domowników. Można tez podzielić schody drewniane na drabiniaste, policzkowe oraz kręte. Wybór będzie zależał od powierzchni pomieszczenia, w którym znaleźć mają się schody, czy naszych preferencji.