Proste? A może kręcone?

Z energooszczędnego punktu widzenia, lepiej jest zdecydować się na dom piętrowy z zabudowanym poddaszem. Takie małe domki, obecnie przeważają w polskim krajobrazie. Co więcej, za faktem budowy domku parterowego, przemawia również to, że zajmuje on mniejszą powierzchnię, a na ogrzanie całego pomieszczenia potrzeba zdecydowanie mniej energii. Dom piętrowy wymaga instalacji schodów. W tym momencie wielu inwestorów, może stanąć przed poważnym dylematem.

Na jakie bowiem schody trzeba się zdecydować. Wybór jest ogromny, zacznijmy od kształtu, jaki mogą przybierać nowoczesne połączenia między kondygnacjami. Mogą być one proste bądź kręcone, albo w zupełnie nietypowych kształtach. Wybór odpowiednich schodów jest bardzo ważny, raz podjętego wyboru przez długie lata nie będzie można zmienić. Warto zatem przyłożyć się do tego elementu łączącego dwie kondygnacje. Gdy dom posiada całkiem przyzwoite rozmiary, można zdecydować się na budowę schodów prostych.

Zajmują one mniej miejsca niż schody kręcone, a co jakiś czas, można zmieniać ich wygląd, za pomocą odpowiednich materiałów wykończeniowych. Schody proste mogą przybierać kształty różnych liter, od zwykłego I, po Z, czy L. Takie schody bezpieczne są dla dzieci, mają typowe kształty schodków, czyli prostokątów. W małych pomieszczeniach doskonale znajdą swe zastosowanie schody kręcone. Mimo tego, że są mniejsze przyciągają wzrok. W polskich domach, rzadko kiedy są spotykane.