Schody na strych

Gdy w naszym domu brakuje klatki schodowej prowadzącej prosto na strych, musimy zapewnić inne połączenie miedzy piętrem a strychem. Zamiast montowania sporej wielkości klatki schodowej, warto zainwestować w schody wysuwane, takie, które można wysunąć z sufitu poddasza.

Obecne schody wytrzymują spore obciążenia nawet do 120 kilogramów. Chociaż konstrukcja wydawać by się mogła dość lekka, to nie można się temu dać zwieść. Większość takich schodów składa się z drabinki, która chowana jest do specjalnej skrzyni. Od strony sufitu, osłonięta jest ona klapą, którą można łatwo wysunąć i wsunąć. Wybór drabinki, a właściwie materiału z którego może być wykonana jest bardzo szeroki.

Może to być drewno, stal bądź zwykły metal. Odpowiednia konstrukcja sprawi, że udźwignie ona każdy ciężar. Taka drabinka może być składana na wiele sposób. Może być wysuwana, łamana, albo też składana na kształt harmonijki. Nowoczesne modele takich drabinek co więcej posiadają poręcze. Składa się je podobnie jak schodki. Schody drabiniaste, są lekki, zajmują mało miejsca, ale nie są zbyt wygodne. Jednocześnie może po nich wchodzić i schodzić tylko jedna osoba.

O wnoszeniu ciężkich sprzętów też trudno mówić. Nowoczesne modele, nie wymagają w rozłożeniu użycia siły. Są zasilane napędem elektrycznym, który sam rozwija schodki. To generuje kolejne koszty oczywiście, jednak, bardzo ułatwia życia. Doskonale nadają się zwłaszcza na poddasze.