Schody gotowe

Przez szereg lat, a zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych, najczęściej budowanymi schodami, były te tworzone z żelbetu. Wykonuje się je w czasie całej budowy, umieszcza najczęściej w ciemnych klatkach, a gdy nastanie koniec budowy dopiero wtedy wykańcza. Dzisiaj, nie trzeba bawić się w wykańczanie i budowę schodów.

Można za o wiele mniejszą ceną nabyć gotowe rozwiązania, czyli schody już fabrycznie nowe, które wystarczy jedynie zamontować. W trakcie samej budowy wygodnym wyjściem będzie budowa tymczasowych schodów, gdyż schody gotowe można montować dopiero gdyż zainstaluje się podłogę.

Schody gotowe mogą przybierać różne kształty, nawiązywać do wielu różnych styl. Nadal królują oczywiście chody drewniane, często łączone z innymi materiałami wykończeniowymi. Schody takie gotowe można zamówić na indywidualne zamówienie. Producenci, są bowiem otwarci na swoich klientów i chętnie realizują indywidualne projekty. Dzięki temu, każdy z nas może dopasować wygląd schodów, do swoich osobistych preferencji, jak też odgórnie narzuconego wcześniej stylu. Zamiast schodów tradycyjnych warto rozważyć instalowanie schodów krętych. Zajmują one o wiele mniej miejsca, jednak wnoszenie mebli za pomocą tychże schodów, do najwygodniejszych nie należy. Mało kto, zaś decyduje się na instalowanie schodów drabiniastych w salonie.

Często schody tego typu pełnią funkcję pomocniczą, nie są zaś głównym punktem komunikacyjnym między salonem a piętrem. Są one po prostu za mało reprezentatywne.