Schody z marmuru

Schody z żelbetu, niekoniecznie trzeba okładać tylko drewnem. Dostępność materiałów wykończeniowych w wielu sklepach, sprawia, że schody można okładać takim materiałem, jakim tylko chcemy. Może to być nawet marmur. Wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Schody budowane w pomieszczeniu, szczególnie salonie, który przypomina wnętrze pałacowe, gdzie panuje marmur, a może nawet kamień, warto wykończyć podobnym materiałem. Marmur na schodach, doda im dostojeństwa, elegancji. By wyglądał on efektownie należy go umieć odpowiednio zamocować do schodów. Dobrze przyklejony marmur, będzie oczywiście zdobił.

Często można zauważyć, jak duże sumy pieniędzy zostały wyrzucone niemal w  błoto, przez złe zamontowanie płytek marmurowych na schodach. Z czasem mogą się odczepiać odkształcać, będą sprawiać wrażenie niechlujnych. Układaniem schodów, marmurowych powinna zająć się profesjonalna firma kamieniarska, albo też sam producent. Obecnie wybór płytek marmurowych jest ogromny. Można nawet nabyć takie płytki, na specjalne zamówienie. Z powodzeniem dopasuje się wtedy marmur do kształtu schodów.

By płytki dobrze się trzymały, trzeba użyć kleju, najlepiej specjalnego do marmury, bądź też takiego o dużej wytrzymałości. Złej jakości klej, może powodować na marmurze powstawanie plam, czy nawet odkształcenia. Zanim przejdziemy do przyklejenia marmuru do schodów, nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu podłoża, oczywiście ochronie przed wilgocią.