Odkurzacze do domowego użytku

Im więcej wyda się na urządzenie, jakim jest odkurzacz, tym można liczyć na zakup urządzenia, które jest bardziej wydajne oraz bardziej poręczne. Nie można również zapominać, że choć najnowocześniejsze urządzenia markowe Karcher są droższe to pozwalają one na oszczędności przede wszystkim w zakresie zużycia prądu. Jednocześnie większa wydajność w działaniu pozwala na zmniejszenie czasu niezbędnego do wykonania z wykorzystaniem danego odkurzacza sprzątania. Bezrowkowe odkurzacze wykorzystują system cyklonu.

Do atutów bezrowkowych odkurzaczy zaliczyć można przede wszystkim to, że odpadają koszty wymiany worków. Takie worki trzeba wymieniać w odkurzaczach tradycyjnych. Z drugiej strony w takich odkurzaczach trzeba samodzielnie czyścić zbiornik, w którym zbierają się zabrudzenia. Bardzo ważnym atutem dla wielu użytkowników odkurzaczy jest to, że odkurzacz bezrowkowy Karcher posiada specjalne filtry. Pozwalają one pozostawić czyste powietrze po sprzątaniu, gdyż pochłaniają one zarówno pył, jak też alergeny.

Gdy chce się wykorzystać zarówno funkcje odkurzania na sucho jak też na mokro należy postawić na odkurzacze wielofunkcyjne. W tego rodzaju urządzeniach stosowane są specjalne zbiorniki z wodą, w których okłada się zabrudzenie. Urządzenia takie oczywiście będą kosztowały znacznie więcej od odkurzaczy czy to tradycyjnych, czy też bezrowkowych. Z drugiej strony można zdecydować się na wybór odkurzacza zapewniające dodatkowe funkcje odkurzania. W ten sposób w jednym urządzeniu można mieć opcje prania dywanów, zbierania płynów a nawet mycia okien, dzięki możliwością wyjmowania myjki czyszczące z urządzenia. Na takie wielofunkcyjne odkurzacze oraz innowacyjne rozwiązania stawiają przede wszystkim najwięksi producenci.