Boisko na posesji

Sport i rekreacja to obecnie bardo modne terminy. Chcąc dbać o swoją formę i kondycję fizyczną tworzymy przy swoich domach siłownie, baseny a także prywatne boiska. Nie zawsze na posesji mamy miejsce na wytyczenie prawdziwego dużego boiska. Jednak zawsze możemy stworzyć wersję „mini”, która też będzie spełniać swoje funkcje. Przy domu można znaleźć miejsca, które posłużą nam do uprawiania sportu. Na przykład na ścianie garażu można umieścić kosz, ścianę wspinaczkową albo może nam służyć do trenowania uderzeń tenisowych lub kopnięć piłkarskich.

Piłka nożna, ręczna, siatkowa oraz koszykówka, rugby, ringo, dwa ognie, hokej na trawie, unihokej, badminton, tenis ziemny, a nawet krykiet - te wszystkie dyscypliny można trenować przy domu. Wystarczy tylko wygospodarować na ten cel odpowiednie miejsce. Najlepiej służyłby nam do tych gier plac ze sztuczną trawą, jednak jest to dość kosztowna inwestycja, więc można zasiać trawę boiskową.

Warto też zadbać o właściwy drenaż, z odprowadzeniem nadmiaru wody do studzienek chłonnych włącznie. Przyda się też oświetlenie placu gry, by móc trenować nawet późnym wieczorem. Ponadto, boisko przydomowe warto byłoby ogrodzić, chociażby zawieszając na granicy działki siatki do trzech metrów wysokości, aby nie trzeba było biegać po piłkę do sąsiadów. No i jeśli mamy ogródek, też rośliny należy ochronić przed uderzeniami piłki. Uważajmy na okna i samochody na ulicy.